Fotograf i kamerzysta ślubny z Bydgoszczy - o Grupie 5D

O Grupie 5D

Idea Grupy 5D wzięła się ze sprzętu, którym pracujemy. W czasach, kiedy Canon 5D (czyli pierwszy aparat pełnoklatkowy z cyfrową matrycą dostępny dla szarego Kowalskiego) wszedł na rynek, zmienił kompletnie rynek fotograficzny.

Obsługa klienta w Grupie 5D - Karolina Kałyszewska Obsługa klienta oraz PR w Grupie 5D – Karolina Kałyszewska

Legenda aparatu Canon 5D

Po pewnym czasie pojawiła się nawet pewna legenda związana z tym aparatem. Nawet klienci potakiwali głową, kiedy słyszeli, że fotograf używa legendarnej „piątki”. Do tego obiektywy klasy „L” i takiemu człowiekowi schodziło się z drogi.

Kolejnym przełomem okazał się następca pierwszej generacji Canona 5D – oznaczony symbolem mark 2. Przełomowa okazała się technologia filmowania w tym aparacie.

Przełomowa dlatego, że jakość uzyskiwaną z tego aparatu uzyskiwało się w kamerach, które kosztowały (i nadal kosztują) ponad 100 tysięcy złotych. Canon 5D Mark II wprowadził filmowanie na nowy poziom – powstała nowa branża filmowa – filmowanie lustrzankami.

Filmowanie na ślubie wysokiej jakości lustrzanką cyfrową

Lustrzanki pozwoliły na możliwość filmowania przy naturalnym świetle (często bardzo trudnym i wymagającym) utrzymując bardzo wysoką jakość obrazka.

Canon 5D, ze wszystkich lustrzanek na rynku, potrafił uzyskiwać najlepsze rezultaty. Dzięki czemu producenci filmów pełnometrażowych zaczęli wykorzystywać lustrzanki do kręcenia bardzo skomplikowanych ujęć.

Kiedy fotografujemy i filmujemy wykorzystujemy aparaty pełnoklatkowe, w tym wspomnianego Canona 5D i 6D. Uzyskujemy dzięki temu bardzo wysoką jakość zdjęć oraz materiału filmowego. Do tego w połączeniu z jasnymi obiektywami klasy „L” jesteśmy w stanie uzyskiwać „lustrzankowy” efekt rozmycia obrazu.

Fotografia ślubna za pomocą drona (DJI Phantom 4) Fotografia ślubna za pomocą drona (DJI Phantom 4)

Filmowanie z powietrza dronem

Wykorzystanie bezzałogowego statku powietrznego, otwiera przed filmowaniem wiele różnych możliwości. Dron umożliwia nam dziś to, co jeszcze przed kilkoma laty wydawało się zupełnie niewyobrażalne. Pozwala również zoptymalizować koszty, przez co cena za usługę jest na tyle tania, aby prawie każdy mógł sobie na nią pozwolić.

Fotografia oraz filmowanie z powietrza staje się coraz bardziej popularne w kraju nad Wisłą. Urządzenia, nazywane przez nas „dronami” pozwalają na przygotowanie wysokiej jakości materiałów, wspaniałych ujęć filmowych oraz niepowtarzalnych zdjęć.

Wydarzenia firmowe oraz uroczystości rodzinne dzięki wykorzystaniu drona mogą przyjąć niezwykle atrakcyjną formę relacji w bardzo nowoczesnym stylu. Będzie to doskonałe uzupełnienie dla klasycznych ujęć wykonanych z ziemi.

Filmowanie ślubu profesjonalną lustrzanką

Dzisiaj w Hollywood nikt nie wyobraża sobie, żeby chociaż części ujęć nie nakręcić za pomocą lustrzanki. Ba, kręci się nawet całe filmy pełnometrażowe (dla zainteresowanych – film „Act of Valor” w całości nakręcony Canonem 5D) lub seriale (finałowy odcinek „Dr House’a” także nakręcono w całości Canonem 5D).

Dzisiaj nikogo nie dziwi, kiedy profesjonalna ekipa filmowa pojawia się z lustrzankami na planie filmowym. Podobnie jest z firmami filmującymi śluby – filmowanie uroczystości weselnych przy pomocy lustrzanek nie jest niczym zadziwiającym.

Obróbka zdjęć i filmu nadaje wyjątkowy charakter

Aby uzyskać odpowiedni efekt i nadać zdjęciom niepowtarzalny styl oraz charakter, dokonujemy obróbki graficznej fotografii oraz właściwego montażu filmu i ewentualnego dodania efektów specjalnych. Wykorzystujemy w tym celu nasze wieloletnie doświadczenie, sprzęt i oprogramowanie o najwyższym standardzie w branży, ale przede wszystkim staramy się dokładnie słuchać Pary Młodej – naszych klientów. To ich preferencje zostają przełożone na efekt końcowy zdjęć bądź filmu, dzięki czemu Pary Młode stają się zadowolone z naszych fotografii.

Jesteśmy również otwarci na eksperymenty i ciekawe rozwiązania. Możemy np. zaaranżować sesję w plenerze w filmowym klimacie lub nakręcić niepowtarzalne kadry z latającego drona. Fotografia, film, obróbka… to po prostu nasze pasje.

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up