Jak pracuje fotograf ślubny i kamerzysta w Grupie 5D

Jak pracujemy?

Przygotowania do ślubu

Przygotowania – Jeżeli przygotowania zaczynają się u kosmetyczki / wizażystki lub fryzjera to pojawiamy się ok. 15 minut przed umówionym czasem rozpoczęcia fryzury / makijażu. Jest to czas potrzebny na przygotowanie sprzętu do filmowania, rozstawienia statywów wideo i podłączenia niezbędnych akcesoriów. Zaczynamy filmować i robić zdjęcia pod koniec nakładania makijażu. Podobnie jest z fryzjerem – filmowanie i robienie zdjęć zaczynamy, kiedy fryzura jest już praktycznie na ukończeniu. Jeżeli nie macie jeszcze profesjonalnej makijażystki w Bydgoszczy lub szukacie inspiracji na makijaż ślubny, zapraszamy do Atelierum.

W momencie, kiedy przygotowania zaczynają się w domu Panny Młodej, pojawiamy się ok. 1-2 godziny przed planowanym rozpoczęciem przygotowań do nałożenia sukni. W domu nagrywamy niezbędne detale – obrączki, suknię, garnitur Pana Młodego. Staramy się wychwytywać drobne emocje wśród rodziców oraz rodziny, aby to zaprezentować na zdjęciach i materiale filmowym. Jeżeli chcecie poznać parę wskazówek na temat przygotowania do ślubu, przeczytajcie nasz artykuł: Jak przygotować się do sesji ślubnej?

fotografia-slubna-portret-panny-mlodej-magdaleny-bydgoszcz-002

Fotografia i wideofilmowanie ceremonii zaślubin

Zaraz po opuszczeniu domu przez Parę Młodą udajemy się do kościoła, w którym odbędzie się ceremonia zaślubin. Przed rozpoczęciem ceremonii udajemy się do księdza prowadzącego uroczystość, aby przedstawić się i uzyskać wskazówki na temat możliwości poruszania się po kościele i w trakcie ceremonii. Następnie rozstawiamy sprzęt filmowy i fotograficzny, w dogodnym miejscu, aby nie ingerować w powagę uroczystości.

Panna Młoda Dominika na łóżku sypialnianym w klimatycznej sesji fotograficznej - Bydgoszcz. Panna Młoda Dominika na łóżku sypialnianym w klimatycznej sesji fotograficznej – Bydgoszcz.

Co obejmuje sesja z ceremonii ślubnej ?

W trakcie ceremonii wykonujemy zdjęcia i realizujemy materiał filmowy z uwzględnieniem najważniejszych momentów:
– wejścia do kościoła
– przysięgi małżeńskiej
– nałożenia obrączek
– wyjścia z kościoła

Ponadto uwieczniamy rodziców, dziadków, aby pokazać rodzinne emocje związane z ceremonią. W międzyczasie podglądamy Parę Młodą, aby pokazać to co się dzieje między Wami – radość, uśmiechy, wymianę spojrzeń. Największą sztuką dla fotografa jest właśnie to, aby uchwycić wyjątkowe uczucia, emocje i gesty. Staną się one niezapomnianą pamiątką na całe życie i będą przypominać o wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest ślub.

fotografia-slubna-z-ceremonii-zaslubin-kasi-i-patryka-w-bydgoszczy-021

Na samym końcu, po udzieleniu błogosławieństwa przez księdza prowadzącego, towarzyszymy Wam w trakcie wyjścia z kościoła. Na zewnątrz czekamy razem z gośćmi na Wasze wyjście oraz kulminacyjny punkt – rzut ryżem i grosikami na szczęście.

slub-zdjecia-wyjscie-z-kosciola

Następnie odprowadzamy Was do samochodu lub limuzyny ślubnej, gdzie przygotowujecie się do przejazdu na salę weselną. Czekamy do momentu, kiedy odjedziecie spod kościoła, aby uwiecznić wszystko na filmie oraz zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia jednego z naszych filmów ślubnych, aby zobaczyć jak mogą wyglądać takie ujęcia.

fotografia-slubna-z-ceremonii-zaslubin-kasi-i-patryka-w-bydgoszczy-001

Przejeżdżamy razem z gośćmi do sali weselnej, gdzie oczekujemy na Wasz przyjazd. Przed wejściem uwieczniamy jak gospodarze witają Was chlebem i solą. Potem przechodzimy z Wami do sali weselnej, gdzie Pan młody przenosi Pannę Młodą przez próg lokalu.

Wideofilmowanie i zdjęcia na weselu

Filmujemy i robimy zdjęcia ślubne, kiedy goście weselni składają życzenia na sali. W zależności od miejsca, tradycji  i okoliczności, staramy się, aby zdjęcia objęły najważniejsze momenty i wydarzenia dziejące się podczas zabawy ślubnej.

fotografia-slubna-w-plenerze-kasia-i-patryk-sesja-plenerowa-bydgoszcz-020

Czekamy na rozpoczęcie pierwszego tańca przez Młodą Parę. W trakcie tańca dostosowujemy się do dynamiki tańca, aby wykreować ciekawe i kreatywne ujęcia. Pomaga nam w tym dobra i profesjonalna lustrzanka cyfrowa oraz kamera wraz ze stabilizatorami i odpowiednimi akcesoriami.

fotografia-slubna-z-ceremonii-w-kosciele-bydgoszcz-anna-i-michal-para-mloda-007

Po pierwszym tańcu zbieramy potrzebne kadry, aby zaprezentować najlepsze obrazy z wesela. Skupiamy się na pokazaniu tańczących par, uwieczniamy detale – bawiące się dzieci, poszczególne pary tańczące na parkiecie oraz grupy osób biesiadujących przy stole.

fotografia-z-pleneru-slubnego-panny-mlodej-karolina-0077

W międzyczasie zbieramy gości i razem z Parą Młodą wykonujemy zdjęcie grupowe. W trakcie tańców, robimy przerwę i robimy zdjęcia gości z Parą Młodą.

Fotograficzna sesja ślubna w plenerze

Zupełnie oddzielna, indywidualna sesja zdjęciowa odbywa się w plenerze. Scenariusz takiej sesji warto wcześniej przemyśleć i wspólnie przygotować. Postaramy się zrealizować wasze wymarzone pomysły na zdjęcia, a jeśli nie macie jeszcze na to koncepcji, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem  5 pomysłów na fotografię plenerowych sesji ślubnych. Poniżej znajdziecie również linki do fotografii z naszego portfolio. Zapraszamy!

fotografia-z-pleneru-poslubnego-bydgoszcz-starowka-eliza-i-szymon-grupa-5d-020 Fotografia ślubna w plenerze – Eliza i Szymon na Starym Mieście w Bydgoszczy

fotografia-slubna-z-pleneru-slubego-justyny-i-marka-w-bydgoszczy-grupa-5d-czesc-2-023 Fotografia ślubna w plenerze – panna młoda Justyna w stadninie koni

fotografia-slubna-w-plenerze-kasia-i-patryk-sesja-plenerowa-bydgoszcz-001 Fotografia z pleneru ślubnego Kasi i Patryka na mazurskich jeziorach

Jakiego sprzętu fotograficznego i filmowego używamy?

Grupa 5D z Bydgoszczy używa zaawansowanych lustrzanek z serii Canon 5D, Canon 5D Mark II i Sony A7, różnego rodzaju obiektywów zmienno- i stałoogniskowych, lamp, statywów i wielu innych akcesoriów, a także posiada w swoich zasobach latającego drona filmującego. Jeśli interesuje to Państwa bardziej, zapraszamy do przeczytania wpisu na blogu dotyczącego sprzętu używanego przez fotografów i kamerzystów ślubnych.

fotograficzna-lustrzanka-cyfrowa-canon-5d


fotografia-obiektyw-canon-grupa-5d

akcesoria-obiektyw-fotograficzny-canon-5d

Sony A7s - fotografia i wideofilmowanie ślubów - Grupa 5D, Bydgoszcz. Sony A7s – fotografia i wideofilmowanie ślubów – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up