Jak przygotować się do zdjęć ślubnych?

Jak dobrze przygotować się do fotograficznej sesji ślubnej?

Jak dobrze przygotować się do fotograficznej sesji ślubnej?

Jak dobrze przygotować się do sesji ślubnej?

Wszystko uzależnione jest od oczekiwań Pary Młodej, czyli Was samych. Tak naprawdę ograniczeniem może być wyłącznie wyobraźnia. Możliwości jest tyle ile sami zapragniecie. Sesje zdjęciowe ślubne trwają na tyle długo, na ile pozwalają fundusze i pomysły. Czasami jest to 2 – 3 godziny, czasem cały dzień, a coraz częściej bywa, że potrzebujemy kilka dni aby powiedzieć „mamy to”.

Gdzie zaplanować plener ślubny?

Tam, gdzie chcecie. Może być to znaczące dla Was obojga miejsce gdzie: spotkaliście się po raz pierwszy, spędzaliście wspólnie wolny czas lub uprawialiście razem sport. Jeżeli jednak nie macie sami pomysłu na miejsce idealne do zdjęć ślubnych, to profesjonalny fotograf zna kilka równie atrakcyjnych kawiarenek, zamków, łąk, plaż czy malowniczych krajobrazów. Fotografowanie na łonie natury ma tą przewagę nad innymi miejscami , że otula nas w niej naturalne światło dzienne, które naprawdę ciężko zastąpić sztucznym.

Dziś nie brakuje osób chętnych na zdjęcia ślubne wykonane w plenerze nad morzem czy w górach. Musimy się w ów czas liczyć się z 2 – 3 dniowym wyjazdem i noclegiem poza domem. Jeśli jednak te wszystkie pomysły są dla Was zbyt oczywiste i potrzebujecie czegoś więcej, to rozważcie plener ślubny w Wenecji, Paryżu, Rzymie lub Londynie.

O tym trzeba pamiętać!

Przed wyjazdem należy zastanowić się, w jakim otoczeniu i gdzie chcecie wykonać zdjęcia ślubne. Nie zostawiajcie tej decyzji na ostatnią chwilę. Wspólnie z fotografem zorganizujcie tą sprawę odpowiednio wcześniej.

Przygotujcie odpowiednio swoje ubrania z dnia ślubu (suknie ślubną oraz garnitur). Muszą być one czyste , wyprasowane i powinny prezentować się tak dobrze, jak w ten wyjątkowy dzień.

Na podróż wybierzcie wygodne buty, dopiero na plenerze założycie szpilki i pantofle. Bieganie po trawie i piasku oraz pokonywanie długich dystansów będzie wygodniejsze w adidasach.

Jeśli okoliczności pozwalają na stałą opiekę wizażystki, to na pewno warto z jej usług skorzystać (polecamy dobrą wizażystkę z Bydgoszczy). Szczególnie w gorące, letnie dni poprawki makijażu ślubnego są konieczne dla zachowania komfortu Panny Młodej. Make up fotograficzny powinien być matowy i trwały. Chcąc odwzorować makijaż wykonany w dniu ślubu, najlepiej umówić się z tą samą osobą.

Fryzura też ma znaczenie, dlatego należy uprzedzić fryzjera, że wybieramy się na fotografię plenerową. Włosy powinny być dobrze utrwalone, abyście mieli nad nimi kontrolę podczas wiatru. Dobrze jest mieć ze sobą spinki, szpilki, agrafki czy lakier do włosów, nigdy nie wiadomo, kiedy okażą się być potrzebne.

Sesja zdjęciowa powinna być też dla Was doskonałą zabawą, dlatego wyśpijcie się porządnie. A jeśli macie problem z rozluźnieniem się w czasie zdjęć i możecie sobie na to pozwolić, to spróbujcie wypić sobie po małym drinku.

Ślubna sesja zdjęciowa w studio?

Przy wyborze tego wariantu nie musicie się zbyt wiele martwić. Zabierzcie tylko ślubne stroje w nienagannym stanie. Założycie je dopiero na miejscu. Jeśli macie jakieś dodatkowe gadżety również możecie je wziąć. Być może wykorzystacie je podczas sesji.

Makijaż Panny Młodej musi być w tym idealny i bardzo dokładny. Światło lamp w studio jest bezlitosne i mocno uwydatnia niedoskonałości skóry, podkrążone oczy lub zaczerwienienia. Cera powinna być matowa. Unikajcie rozświetlaczy i mieniących się pyłków. Eksperymentowanie z kosmetykami na sesji najczęściej kończy się fatalnie. Piękna Panna Młoda w towarzystwie Pana Młodego, którego cera ma wiele do życzenie wygląda dziwnie i nienaturalnie. Często na sesji zdjęciowej w studio wykonuje się korektę twarzy mężczyzny. Nie powinno być to dla Was zaskoczeniem.

Pamiętajcie, że te zdjęcia mają być pamiątką nie tylko dla Was samych ale również dla Waszych rodziców, dzieci i wnucząt. Warto abyście spoglądając na nie po latach uśmiechnęli się wspominając cudownie spędzony czas.

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up