Fotografie ślubne - na jakie się zdecydować? – Grupa 5D - Bydgoszcz

Fotografie ślubne – na jakie się zdecydować?

Fotografie ślubne – na jakie się zdecydować?

Fotografia ślubna, mimo tego, iż obrazuje bardzo ważny moment w życiu człowieka, a ściślej mówiąc dwojga kochających się osób i teoretycznie dotyczy tego samego zagadnienia w stosunku do  wszystkich par, to zdecydowanie zdjęcia ślubne różnią się między sobą i przybierają różny charakter specyficzny dla danego związku.

Czym się różnią zdjęcia ślubne?

Różnice te wynikają z odmiennego podejścia par do życia, całej ceremonii zaślubin oraz specyficznych cech charakteru partnerów. Mając na uwadze indywidualność fotograf stara się dopasować i podpowiedzieć możliwie najlepszą formę fotografii, tak by nie zakłócać spokoju pary młody i zapewnić im poczucie swobody i komfortu w tym jakże ważnym dniu.

Portret Panny Młodej w studio fotograficznym.

Decydujemy, jaki charakter maj a mieć nasze zdjęcia ślubne

Tak naprawdę decydujący głos mają Państwo Młodzi i to powinna być ich osobista przemyślana decyzja, ponieważ do nich należy przedstawienie pomysłu oraz efektu jaki planują osiągnąć podczas ślubnej sesji fotograficznej. Dostępne są 3 rodzaje fotografii ślubnej: plenerowa, studyjna oraz reportaż ślubny. Oto krótka charakterystyka poszczególnych grup.

Fotografia ślubna w studiu fotograficznym

Fotografia studyjna wśród wszystkich rodzajów fotografii wydaje się być najbardziej sztywną formą tworzenia pamiątki ślubnej. Takie wrażenie jest spowodowane tym, iż w realizacji projektu jakim jest fotografia ślubna wymagane jest od pary młodej przybieranie pozy, tak aby wyglądało to naturalnie w środowisku statycznym, gdzie nic się nie dzieje. Dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia ze studiem może okazać się to zadaniem trudnym i w efekcie niezbyt przyjemnym doświadczeniem, które może przysporzyć dużo stresu i negatywnych emocji.

Plenerowe zdjęcie z sesji fotograficznej w stylu klasycznym - Grupa 5D, Bydgoszcz. Plenerowe zdjęcie z sesji fotograficznej w stylu klasycznym – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Fotografia ślubna w plenerze

Fotografia plenerowa obecnie jest najbardziej popularnym wariantem wybieranym przez Nowożeńców. Najczęściej sesja odbywa się na tyle uroczego krajobrazu lub zabytku czy tez innej budowli, miejsca mającego niepowtarzalny klimat i walory estetyczne. Główną cechą fotografii plenerowej jest kreatywność i możliwość zastosowania różnych rekwizytów, które spójnie łączą się z tłem w jedną całość. Atmosfera panująca na planie jest luźna w przeciwieństwie do fotografii studyjnej, od której wywodzi się fotografia plenerowa.

Radosna fotografia ślubna z pleneru - Grupa 5D. Radosna fotografia ślubna z pleneru – Grupa 5D.

Reportaż ślubny

Ostatnią formą fotografii ślubnej jest reportaż ślubny. W tym momencie trudną rolę do spełnienia ma fotograf, który w dniu ślubu towarzyszy parze cały dzień. Do jego zadań należy m.in. zobrazowanie całego wydarzenia w sposób dyskretny i kompetentny tak, aby Para Młoda nie odczuwała dyskomfortu z powodu obecności aparatów fotograficznych. Dzięki temu państwo młodzi na fotografii wyglądają naturalnie. Z pośród prezentowanych rodzajów fotografii ślubnych warto zastanowić się jakie czynniki wpływają na nasze samopoczucie, na jakim efekcie nam najbardziej zależy i dobrać rodzaj fotografii do własnych potrzeb.

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up