Zdjęcia ślubne czarno-białe czy kolorowe. Jakie wybrać? - Grupa 5D Bydgoszcz

Zdjęcia ślubne czarno-białe czy kolorowe. Jakie wybrać?

Zdjęcia ślubne czarno-białe czy kolorowe. Jakie wybrać?

Para Młoda przed ślubem powinna dokładnie przemyśleć i określić swoje oczekiwania odnośnie efektów jakie chcą uzyskać w postaci fotopamiątki z ceremonii oraz weselnej imprezy. Jedną z decyzji do podjęcia, już na pierwszym spotkaniu z fotografem ślubnym, jest określenie upodobań odnośnie kolorystyki zdjęć. Wiadomo, że mogą one być zarówno czarno – białe, kolorowe lub inne w zależności od obróbki i wykorzystanych narzędzi w profesjonalnych programach typu Photoshop oraz indywidualnych preferencji przyszłych małżonków.

A zatem, jakie są różnice i dlaczego już na początku musimy określić kolorystykę fotografii ślubnych? Po co robić czarno-białe zdjęcia jeśli technologia pozwala nam na zachowanie kolorów?

Zalety czarno – czarno-białych zdjęć ślubnych

Zdjęcia bez koloru pozwalają na skupienie uwagi na innych elementach, takich jak: emocje, kształty, uchwycona starannie przez fotografa tematyka zdjęcia. Barwy, niestety lub „stety” (w zależności od oczekiwań), „zbierają” sporą część uwagi osoby oglądającej fotografię ślubną, przez co może ona w ów czas nie zauważyć subtelnego artyzmu okrytego głębokim kolorem w obrazie. Niejednokrotnie fotografia nabiera szlachetności dopiero, gdy zostanie przedstawiona w czerni, bieli i odcieniach szarości.

Radość ze ślubu - Panna Młoda w objęciach Radość ze ślubu – Panna Młoda w objęciach

Dlaczego warto tak wyjątkowy dzień zachować w czarno-białych zdjęciach, a dlaczego nie?

Nie musicie się obawiać o to, że pozbawienie zdjęć ślubnych kolorów sprawi, iż będą one smutne, szare i ponure. Wręcz odwrotnie! Zapewniam Was, że szybciej spostrzeżecie uśmiech, radość i samą miłość ukazaną na czarno – białej fotografii ślubnej, niż na tej mocno nasyconej kolorami. Pamiętajcie jednak, że tak naprawdę wszystko zależy od profesjonalizmu i stylu autora zdjęć. Jeśli zdecydujecie się na fotografa ślubnego z doświadczeniem, wiedzą i  bogatym portfolio, które naprawdę Was urzekło, to śmiało możecie zdecydować się również na ujęcia zachowane wyłącznie w odcieniach czerni i bieli.

Czarno-biała fotografia ślubna z wesela Ani i Michała Radość Pary Młodej – czarno-biała fotografia ślubna z wesela Ani i Michała

Nic nie zagwarantuje Wam takiej satysfakcji, jak wybór odpowiedniej osoby, która Was nie zawiedzie w tak ważnym dniu. Osoby godne polecenia w Bydgoszczy i okolicy, to oczywiście fotograf Michał i kamerzysta Konrad z Grupy 5D. Ich bagaż doświadczeń we współpracy z Parami Młodymi oraz fachowa wiedza w temacie fotografii ślubnej (i nie tylko ślubnej) sprawia, że nawet najbardziej wymagający Klienci zostawiają będą zadowoleni.

Oczywiście nie polecam zdania się wyłącznie na czarno-białe zdjęcia. Kolorowe fotografie ślubne będą tworzyły swego rodzaju „dokument”. Dzięki nim, będziecie mogli pokazać innym lub po kilku latach przypomnieć sobie sami dokładny odcień sukni ślubnej, barwę kwiatów w wiązance Panny Młodej, staranne cieniowanie powieki, czy kolor ust makijażu wykonanego przez wizażystkę, a nawet kolor auta wiozącego Was do kościoła.

Kolorowa fotografia ślubna upamiętniająca chwile tuż po ceremonii  w kościele Kolorowa fotografia ślubna ze ślubu Ani i Michała upamiętniająca chwile tuż po ceremonii w kościele

Przeglądając albumy ze zdjęciami ślubnymi znajomych lub zdjęcia ślubne z portfolio Grupy 5D możecie zauważyć, że część z nich wykonana jest w kolorze a część – nie. Dlaczego tak je rozmieszczono? Otóż dlatego, że zestawione razem wspaniale się nawzajem uzupełniają.

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up