Fotograf ślubny - jak go wybrać?

Jak wybrać dobrego fotografa na ślub?

Jak wybrać dobrego fotografa na ślub?

Ślub to z pewnością jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Przygotowując ceremonię zaślubin oraz wesele Para Młoda powinna odpowiednio wcześniej zastanowić się nad pewnymi istotnymi sprawami. Jedną z takich spraw jest wybór fotografa ślubnego i kamerzysty, którzy mają za zadanie zrobić niezapomniane zdjęcia i nakręcić jedyny w swoim rodzaju film ślubny. Jak wybrać odpowiednią do tego osobę? Dziś postaram się Wam w tym pomóc.

Wspomnienia na całe życie

Pamiętajcie, że dzień ślubu kończy się bardzo szybko. Pozostają nam po nim jedynie wspomnienia, zdjęcia i film. Przyszedł czas, aby się poważnie zastanowić jak ma wyglądać ta jedna z niewielu pamiątek, które zobaczy cała nasza rodzina a następnie dzieci i wnuczęta.

Wybór fotografa na dzień ślubu i wesela

Jeśli nie macie żadnego doświadczenia w świecie zdjęć, ani tym bardziej pomysłu na własne zdjęcia ślubne, to zacznijcie drogę od tego, czego tak naprawdę chcecie. Proponuję Wam przejrzeć fotografie ślubne najlepszych fotografików na świecie i sprecyzować swoje oczekiwania. Warto poświęcić na to odrobinę czasu, ponieważ dowiecie się, jak powinny wyglądać dobre zdjęcia ślubne oraz wyrobicie sobie własny gust w kwestii fotografii. Ułatwi to też komunikację z profesjonalnym fotografem oraz zmniejszy ryzyko otrzymania zdjęć niezgodnych z Waszymi oczekiwaniami.

Inspiracja od najlepszych fotografów

Przeglądając portfolia sławnych fotografów zwróćcie uwagę na trzy podstawowe elementy: jakość zdjęć, obróbkę graficzną oraz na emocje, które możecie „odczytać” z fotografii. Dzięki temu będziecie mogli jasno określić, co Wam się podoba i czego absolutnie chcielibyście uniknąć. Aby wszystkie te rzeczy pamiętać, dobrze jest je sobie gdzieś zapisać, a nawet pokazać zdjęcia, które naprawdę Was urzekły.

Nie ma przepisu na idealne zdjęcia ślubne, ale warto okryć to, co robi na nas najlepsze wrażenie Nie ma przepisu na idealne zdjęcia ślubne, ale warto okryć to, co robi na nas najlepsze wrażenie

Świadomy wybór fotografa ślubnego

Dopiero z taką wiedzą i precyzją gustu możecie świadomie szukać odpowiedniego kandydata na fotografa Waszego ślubu. Warto skorzystać z poleceń znajomych, którzy w niedawno się pobrali i mogą służyć pomocą w decyzji. Poproście w ów czas o pokazanie zdjęć zrobionych dla nich oraz na spokojnie zastanówcie się czy rzeczywiście Wam się one podobają. To co podoba się innym, nie zawsze musi podobać się nam.

Prawdziwe emocje na zdjęciach ślubnych biorą się ze swobody która wprowadza fotograf Prawdziwe emocje na zdjęciach ślubnych biorą się ze swobody która wprowadza fotograf

Fotograf ślubny musi uchwycić emocje chwili Fotograf ślubny musi uchwycić emocje chwili

Jeśli zdjęcia Was przekonają zadajcie znajomym kilka pytań o współpracę z fotografem. Jak zachowywał się na ślubie i weselu, czy prosił o pozowanie do zdjęć rodzinę lub samą Parę Młodą?

Profesjonalny i doświadczony fotograf ślubny powinien pojawiać się dyskretnie uwieczniając ważne chwile w sposób niekrępujący zarówno Parę Młodą jak i rodzinę czy gości, a następnie znikać. Sztuczne „ustawki” lub „pozowanie na ściankach” sprawi, że zdjęcia mogą wyglądać nienaturalnie.

Sprawdźcie też, jak pracuje podczas ślubu Grupa 5D.

 

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up