Jak znaleźć dobrego fotografa ślubnego?

Gdzie i jak szukać dobrego fotografa ślubnego?

Gdzie i jak szukać dobrego fotografa ślubnego?

W dzisiejszych czasach mamy duże pole wyboru, reklamy atakują nas zewsząd, a na co drugiej ulicy w większym mieście spotykamy lokalne zakłady usług fotograficznych. Tylko czy te informacje wystarczą przyszłej Parze Młodej do podjęcia decyzji o wyborze odpowiedniej osoby, która wykona dla nich profesjonalne fotografie ślubne? Gdzie i jak tak naprawdę znaleźć dobrego fotografa ślubnego?

Dziś postaramy się Wam pomóc w odszukaniu właściwego usługodawcy. Jak? Oto kilka naszych wskazówek:

Targi ślubne

fotografia-slubna-z-ceremonii-moniki-i-jakuba-bydgoszcz-grupa-5d-079

Corocznie tego typu imprezy, mniejsze lub większe, organizowane są w większości polskich miast, takich jak Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz. Właśnie tam, w jednym miejscu możecie znaleźć nie tylko profesjonalnego fotografa ślubnego ale i dowiedzieć się innych cennych rzeczy, o których mogliście nie przewidywać wcześniej planując ślub. Zazwyczaj na stoisku firmy specjalizującej się w fotografii, podczas reklamy na targach ślubnych macie możliwość obejrzeć fotoksiążkę, album lub krótkie filmy ze ślubów innych par. Osoba reprezentująca firmę lub sam fotograf, odpowie Wam wówczas na wszystkie szczegółowe pytania związane z fotoreportażem z ceremonii zaślubin, wesela czy plenerowej sesji zdjęciowej. Pamiętajcie, że macie wtedy bezpośredni kontakt z odpowiedzialną osobą, a inne Pary Młode mogą zadać pytania, na które sami byście nie wpadli podczas indywidualnego spotkania z fotografem.

Fotograf ślubny z internetu

Zacznijcie od przejrzenia stron internetowych fotografów ślubnych polecanych przez rodzinę lub znajomych, nawet jeśli  ich zdjęcia nie do końca Wam się podobały ale mocno chwalili sobie oni relację i współpracę z jakąś konkretną osobą. Oglądając pełne portfolio fotografii możecie zobaczyć wszystkie zrobione przez fotografa zdjęcia, a te wykonane dla waszych bliskich były robione zgodnie z ich oczekiwaniami, co nie każdemu musi się podobać. Natomiast fotografie ślubne i z pleneru innych Par Młodych okażą się na tyle dobre, że zdecydujecie się na usługi właśnie tego profesjonalisty.

zdjecia-z-pleneru-slubnego-agnieszki-i-kamila-grupa-5d-bydgoszcz-027

Kolejną metodą na odszukanie idealnego fotografa ślubnego jest przeglądanie blogów, na których autor zamieszcza fotografię z podpisem autorów. Nie muszą to być zdjęcia ślubne. Jeśli charakter zdjęć, sposób fotografowania osób i detali oraz kompozycje przedstawiane na pierwszym i drugim planie zdjęć przemawiają do Was, to spróbujcie odnaleźć do niego kontakt. Jak? Wysyłając zapytanie do autorki bloga z prośbą o numer telefonu lub wyszukując nazwisko w wyszukiwarce internetowej. Jeśli okaże się, że osoba ta równie profesjonalnie świadczy usługi fotografii ślubnej (częstokroć tak właśnie jest), to macie człowieka, którego szukaliście. Wystarczy odpowiednio wcześnie się tym zająć, aby uniknąć przykrej sytuacji, że termin waszego ślubu ma on już dawno zarezerwowany dla innej Pary Młodej.

Opinie o fotografach ślubnych

zdjecia-z-pleneru-slubnego-agnieszki-i-kamila-grupa-5d-bydgoszcz-024

Warto zwrócić również uwagę a opinie na temat fotografów ślubnych na forach internetowych. Najprostszą metodą jest też wpisanie w wyszukiwarkę odpowiedniego zapytania, np. „Fotograf ślubny Bydgoszcz” i przeczytanie opinii pojawiającej się po daną firmą (znane na rynku i doświadczone firmy fotograficzne mają z reguły opinie klientów). Jednak trzeba podchodzić do nich z dużym dystansem, ponieważ nie wszystkie muszą być szczere i prawdziwe. Fotografowie mogą sami dodawać mnóstwo pozytywnych komentarzy aby podnieść swoją reputację i rzetelność w internecie, a innym razem zazdrosna konkurencja działa na szkodę bardzo dobrego fotografa zasypując jego nazwisko negatywami. Dlatego sugerowanie się wyłącznie opiniami nieznanego pochodzenia odradzam, ale polecam je sprawdzić. Temat ten możecie poruszyć na pierwszy spotkaniu i sprawdzić reakcję fotografa. Być może nie jest nawet tego świadomy.

Podsumowując, wybór i znalezienie odpowiedniego kandydata na fotografa ślubnego to jedna z najistotniejszych spraw podczas organizacji ślubu i wesela. Nie jest to najprostsze zadanie i wymaga odrobiny poświęcenia oraz czasu. W zamian za to, otrzymamy najcenniejszą pamiątkę, która zostanie z nami na całe życie.

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up