Fotografia ślubna w czerwcu - jak stworzyć nieprzeciętny klimat na fotografiach z pleneru ślubnego? - Grupa 5D – Bydgoszcz

Fotografia ślubna w czerwcu – jak stworzyć nieprzeciętny klimat na fotografiach z pleneru ślubnego?

Fotografia ślubna w czerwcu – jak stworzyć nieprzeciętny klimat na fotografiach z pleneru ślubnego?

Niewątpliwie czerwiec należy do jednych z najpiękniejszych miesięcy w roku, kiedy to sezon ślubny nabiera rozpędu,  a przyszli małżonkowie wszystkie sprawy organizacyjne dopinają na ostatni guzik.  Nieodłącznym elementem zaślubin jest fotografia oraz sesja ślubna w plenerze. Warto wykorzystać dary jakimi obdarza nas natura w czerwcu.

Klimat na zdjęciach z pleneru ślubnego

Fotografia ślubna z plener fotograficznego na plaży nadmorskiej - Grupa 5D, Bydgoszcz. Fotografia ślubna z plener fotograficznego na plaży nadmorskiej – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Niepowtarzalny klimat tworzony przez piękny i głęboki kolor zieleni sprawia wrażenie świeżości. Samo przebywanie na powietrzu tym bardziej w czasie trwania sesji w plenerze pozwala odpocząć zmysłom i rozkoszować się pięknym zapachem ziół jak i wszystkich pozostałych roślin.  Rozwijająca się przyroda w tym miesiącu tętni życiem co widać po zachowaniu zwierząt i dynamice rozwoju roślin. Czerwiec cechuje się tym, iż wszystkie drzewa, krzewy i kwiaty kwitną oczarowując swym urokiem nawet największe miasta oraz ruchliwe ulice. Ogromna ilość i gama kolorów kwiatów wprawia wszystkich ludzi w zachwyt i nie pozwala oderwać od nich wzroku.

Pomysł na fotografię w plenerze

Nie bez powodu miesiąc czerwiec jest nazywany miesiącem zakochanych. Sprzyjająca aura pomaga w wyrażaniu swoich uczuć, a to z kolei jest bardzo przydatne na ślubnym plenerze, ponieważ każdy fotograf pragnie uchwycić w jak najlepszy sposób uczucie kochającej się pary młodej. Pomysłów na plener w czerwcu jest całe mnóstwo, jednym z nich może być sesja w sadzie, gdzie drzewa są obsypane białymi kwiatami o delikatnych płatkach – niczym panna młoda.

W lesie jedynym momentem, w którym można ujrzeć kwiaty w runie jest właśnie miesiąc czerwiec, natomiast drzewa przybierają różne odcienie zieleni rozwijających się pąków. To kolejny pomysł sesji ślubnej, w której romantyczny dodatek może stanowić mgła. Warto rozważyć dobór miejsc do fotografii tak, aby wykorzystać promienie słoneczne, które w maju również są jedyne w swoim rodzaju. Takimi miejscami, które w połączeniu ze słońcem i wspaniałą zielenią są jeziora i wody stojące. Blask promieni powoduje, że woda zamienia się w całe mnóstwo mieniących się diamencików i podkreśla wyjątkowość wydarzenia jakim jest ślub. W naszej galerii znajdziecie kilka tego typu słonecznych inspiracji fotografii ślubnej.

W jakim miejscu w Polsce wykonać fotografie ślubną z pleneru?

Fotografia ślubna w czerwcowym plenerze fotograficznym - Grupa 5D, Bydgoszcz. Fotografia ślubna w czerwcowym plenerze fotograficznym – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Najpiękniejszym i najodpowiedniejszym miejscem do osiągniecia pożądanego efektu jest Morskie Oko w naszych rodzimych górach. Tylko tam jest nieskazitelnie czysta woda i zapierający dech w piersiach kolor. W mieście też nie brakuje miejsc, które odznaczają się wyjątkowym klimatem w czerwcu. Zaliczają się do nich parki z mostami i urokliwymi ławeczkami, ogrody botaniczne z cudnymi i oryginalnymi kwiatami wraz z fontannami w otoczeniu rzeźb jak również wszelkiego rodzaju ruiny zamków i innych budowli, które zachwycają swoją architekturą oraz harmonijnie łączą się z otulającą je bujną przyrodą.

Fotografia ślubna w plenerze w Piechcinie koło Bydgoszcz - Panna Młoda przygotowana przez wizażystkę Karolinę - Atelierum. Fotografia ślubna w plenerze w Piechcinie koło Bydgoszcz – Panna Młoda przygotowana przez wizażystkę Karolinę – Atelierum.

Doskonałym miejscem na fotografię ślubną w okresie letnim w plenerze poślubnym jest turkusowe jezioro w starym kamieniołomie w Piechcinie. Miejscowość jest oddalona o 44 km od Bydgoszczy, a widoki przypominają te z ofert w katalogach z biur turystyki zagranicznej.

Wśród tylu możliwości wykorzystania atutów miesiąca zakochanych jakim jest maj ciężko wybrać tylko jedną opcję, ponieważ każda z nich jest bardzo kusząca i zapewnia wiele atrakcji. Czerwiec to idealny miesiąc na ślub i z pewnością może to potwierdzić każda para, która zdecydowała się na ślub dokładnie w tym jedynym i niepowtarzalnym miesiącu w roku, a dowodem tych słów niech będzie przepiękna sesja ślubna.

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up