Czy ulica może być idealnym miejscem na fotografię ślubną w plenerze? - Grupa 5D – Bydgoszcz

Czy ulica może być idealnym miejscem na fotografię ślubną w plenerze?

Czy ulica może być idealnym miejscem na fotografię ślubną w plenerze?

Ślub to wyjątkowa chwila i mimo tego, że przebiega według pewnego określonego schematu, to dla każdej pary ma zupełnie inne znaczenie, które wyrażają się też różnymi emocjami.

Wśród tych emocji i całej ślubnej gorączki przygotowań do ceremonii ślubnej niezmiernie istotnym elementem jest ślubna sesja fotograficzna.

Jaki wybrać plener na ślubną sesję fotograficzną?

Fotografia Panny Młodej w plenerze na ulicy - Bydgoszcz, Grupa 5D. Fotografia Panny Młodej w plenerze, na ulicy – Grupa 5D.

Mając na uwadze podniosły charakter wydarzenia jako plener ślubnej sesji zdjęciowej często wybierane są miejsca z pozostałościami dawnej architektury albo parki z bujnie rozwijającą się zielenią, krótko mówiąc na łonie natury.

Młoda para o poranku w Bydgoszczy - fotografia Grupa5D. Młoda para o poranku w Bydgoszczy – fotografia Grupa5D.

Zastanawiając się nad wyborem miejsca oczywiście warto skonsultować się z fotografem ślubnym, który na pewno podpowie w jaki sposób dobrać miejsce i tło, aby zdjęcia oddały stosowny charakter i były dopełnieniem całego obrazu. Na co jednakże zwracać uwagę?

Plener ślubny na ulicy w Bydgoszcz - Grupa 5D. Plener ślubny na ulicy w Bydgoszcz – Grupa 5D.

Oprócz efektów wizualnych ważna jest symbolika danego obszaru bądź obiektu. Zawsze przy doborze tła kierujemy się w te miejsca, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia.

W tym momencie pragnę skupić uwagę na ulicy i skłonić wszystkich do refleksji nad wyborem jej jako plenerem ślubnej sesji zdjęciowej.

Zwyczajna, niezwyczajna ulica

Czy zastanawialiśmy się ile czasu spędziliśmy przemieszczając się ulicą? Ileż zabawnych sytuacji i historii przeżyliśmy właśnie w tym miejscu? Niejedna przyszła para ślubna zaczęła swoją znajomość właśnie na ulicy.

Pomysł wyboru ulicy jako plener początkowo wydaje się być czymś abstrakcyjnym i niedorzecznym, lecz nie ma nic bardziej mylnego. Zawarcie związku małżeńskiego to przecież wspólna droga przez życie, można wyrazić na zdjęciach jaki pomysł mają małżonkowie na przebycie tej wspólnej drogi.

Fotograficzna sesja ślubna na ulicy w Bydgoszczy Fotograficzna sesja ślubna na ulicy w Bydgoszczy

Ulica źródłem kreatywnych pomysłów dla fotografa ślubnego

Oprócz rozległej symboliki jeszcze jednym atutem ulicy jako pleneru jest szeroki zakres wykorzystania kreatywności fotografa pary oraz to, że ulica cały czas tętni życiem i zmienia swoje oblicze w zależności od pory dnia.

Z pewnością okaże się, że to idealne rozwiązanie dla realizacji ogromnej liczby pomysłów. By móc to wszystko wyrazić potrzeba naprawdę dobrego fachowca w dziedzinie fotografii. W mieście takim jak Bydgoszcz dobrym wyborem będzie Grupa 5D, która stawia na jakość i nieograniczone wodze fantazji.

Fotografia ślubna z pleneru - Grupa 5D, Bydgoszcz. Fotografia ślubna z pleneru – Grupa 5D, Bydgoszcz.

W większości przypadków ulica nie jest docenianym miejscem, ale my uważamy, że opłaca się wybrać ją jako plener do ślubnej sesji fotograficznej. A jakie jest wasze zdanie?

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up