50 zdjęć ślubnych, które musisz mieć… - Grupa 5D – Bydgoszcz

50 zdjęć ślubnych, które musisz mieć…

50 zdjęć ślubnych, które musisz mieć…

Być może zastanawialiście się czy jest coś takiego jak dekalog zdjęć fotografa? Otóż jest, ale zamiast 10 punktów, ma on aż 50! Dzięki temu powstał poradnik zarówno dla Par Młodych jak i fotografów i kamerzystów ślubnych.

Wydawać by się mogło, że zrobienie zdjęcia ślubnego to żadna filozofia. Przychodzi Pan/i Fotograf, robi zdjęcia na ślubie, ot i koniec. A jednak, okazuje się, że są momenty, które fotograf musi uwiecznić na ślubie. Taki “must have” fotografii ślubnej. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu i sprawdzić czy na liście są Wasze typy.

Przygotowania

Buty Panny Młodej

Fotografia ślubna z przygotowań Justyny - biały but ślubny Panny Młodej. Fotografia ślubna z przygotowań Justyny – biały but ślubny Panny Młodej.

W ramach przygotowań wypada sfotografować parę drobizagów należących do Pary Młodej. Część osób bagatelizuje ten temat, jednakże po wielu latach to właśnie fotografia i film ślubny pozostają i prezentują te nieuchwytne drobiazgi.

Na czele listy są buty Panny Młodej. Bardzo często niewidoczne. Schowane pod suknią ślubną. Warto sfotografować ten detal. Bardzo często buty charakteryzują Pannę Młodą i stanowią ważny element jej “biżuterii”.

Bukiet Panny Młodej

Fotografia ślubna z przygotowań - bukiet ślubny - Grupa 5D, Bydgoszcz. Fotografia ślubna z przygotowań – bukiet ślubny – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Jeden z najważniejszych i najbardziej widocznych elementów wizualnych w rękach Panny Młodej. Warto poświęcić bukietowi trochę więcej czasu i go odpowiednio zaprezentować czy na zdjeciach czy na filmie ślubnym.

Bardzo ciekawe mogą być zbliżenia na poszczególne kwiatki, dzięki czemu po ślubie Para Młoda będzie mogła się przyjrzeć poszczególnym detalom na bukiecie. Ja osobiście bardzo lubię w trakcie przygotować osadzać obrączki na bukiecie ślubny, gdyż prezentuje się to bardzo interesująco.

Suknia Panny Młodej

Panna Młoda - Justyna ubierająca suknie ślubną - fotografia z przygotowań do ślubu - grupa 5D. Panna Młoda – Justyna ubierająca suknie ślubną – fotografia z przygotowań do ślubu – grupa 5D.

Pomimo, że suknia Panny Młodej będzie widoczna bardzo często na zdjęciach ślubnych oraz filmie ze ślubu, to jednak przed przygotowaniami warto skupić na niej kilka chwil. Suknie także bardzo często są indywidualnie przygotowywane pod Pannę Młodą i nanoszone są na nią odpowiednie poprawki i ozdoby. Warto skupić się na detalach sukni ślubnej i odpowiednio zaprezentować je na zdjęciach ślubnych.

Spinki do mankietów Pana Młodego

Zdjęcie z przygotowań Marka - fotografia z przygotowań do ślubu. Zdjęcie z przygotowań Marka – fotografia z przygotowań do ślubu.

Spinki do maknietów są bardzo ważnym elementem biżuterii Pana Młodego. Odpowiednia aranżacja i ten detal bardzo ładnie prezentuje się na zdjęciach.

Biżuteria Panny Młodej

Fotografia ślubna z przygotowań Panny Młodej, Bydgoszcz. Fotografia ślubna z przygotowań Panny Młodej, Bydgoszcz.

Obok bukietu ślubnego bardzo ważny detal w stroju Panny Młodej. Dobrze by było przygotować odpowiednie miejsce, gdzie biżuteria będzie się odpowiednio prezentować na zdjęciach ślubnych. Stylowa szafa, ozdobna kanapa i zdjęcie gotowe.

Obrączki w trakcie przygotowań

Obrączki pary młodej - fotografia ślubna. Obrączki pary młodej – fotografia ślubna.

Obrączki ślubne to podstawowy element nowej biżuterii Pary Młodej. W kościele nie zawsze są dobrze widoczne, wiec w trakcie przygotowań dla fotografa jest to obowiązkowy punkt programu. Jak już pisałem wcześniej – obrączki można ciekawie zaaranżować z innymi elementami ślubnymi – bukietem czy kwiatami ślubnymi.

Przygotowania Panny Młodej przez świadkową do ślubu

Fotografia z przygotowań Kasi ze świadkową - Grupa 5D, Bydgoszcz. Fotografia z przygotowań Kasi ze świadkową – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Fotograf i kamerzysta ślubny zazwyczaj pojawiają się w pokoju Panny Młodej pod koniec przygotowań, kiedy suknia ślubna będzie dopinana, a gorset związany. W tym momencie warto pokazać świadkową, która wykańcza przygotowania Panny Młodej do ślubu. Najlpiej na zdjęciu ślubnym zaprezentować obie Panie razem. Następnie skupić się na detalach, kiedy dłonie świadkowej zapinają suknię ślubną. Na koniec warto uwiecznić moment, kiedy świadkowa wpina welon we włosy Panny Młodej.

Przygotowania Pana Młodego i świadka do ślubu

W całej ceremonii przygotowań Pan Młody ze świadkiem także muszą mieć w niej swój udział. Tak jak w przypadku Panny Młodej, fotograf i kamerzysta ślubny pojawiają się w końcowym momencie przygotowań – podczas zakładania krawtnika, spinek i dopinania marynarki garnituru. Tutaj także ważne są detale – spinki od mankietów, krawat, kwiat w butonierce. Na zdjęciach świadek powinien odpowiednio pomagać – szczególnie przy zakładaniu spinek i poprawianiu krawata.

Błogosławieństwo rodziców

Zdjęcie Grupy 5D z przygotowań do ślubu - błogosławieństwo Pary Młodej . Zdjęcie Grupy 5D z przygotowań do ślubu – błogosławieństwo Pary Młodej .

Kulminacyjnym momentem przygotowań jest błogosławieństwo rodziców. Para Młoda zazwyczaj klęczy przed rodzicami i otrzymuje od nich błogosławieństwo. Na zdjęciach ślubnych powinien pojawić się cały pokój wraz z Parą Młodą i wszystkimi rodzicami. Następnie każdy z rodziców błogosławi wodą święconą i daje krzyż Młodej Parze do całowania. Każdy z rodziców powinien mieć zdjęcie z młodymi, kiedy wypowiada swoje życzenia.

Wyjście z domu

Przyszli Państwo Młodzi wychodzą z domu - Grupa 5D, Bydgoszcz. Przyszli Państwo Młodzi wychodzą z domu – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Na koniec przygotwań warto na zdjęciach uwiecznić wyjście Pary Młodej z domu Panny Młodej. Zazwyczaj po wyjściu czeka już rodzina, z którą Para Młoda chwile rozmawia. Tutaj także można zebrać kilka ciekawych zdjęć ślubnych z najbliższymi osobami w rodzinie.

Samochód ślubny

Samochód ślubny w stylu retro - "Warszawa" Samochód ślubny w stylu retro – „Warszawa”, do wynajęcia w Bydgoszczy

Samochód ślubny także pojawia się w wielu miejscach na zdjęciach ślubnych i filmie, ale warto także zwrócić uwagę na detale na samochodzie. Bardzo często Para Młoda dba o indywidualny wystrój samochodu, więc fotografia kwiatów na samochodzie to obowiązkowy punkt programu.

Pierwsze wejście do samochodu ślubnego

Panna Młoda wsiadająca do samochodu z pomocą Pana Młodego - Bydgoszcz, Grupa 5D. Panna Młoda wsiadająca do samochodu z pomocą Pana Młodego – Bydgoszcz, Grupa 5D.

Jest to ciekawe zdjęcie, kiedy Pan Młody pomaga Pannie Młodej wejść do samochodu.

Para Młoda przed wejściem do kościoła

Państwo Młodzi przed wejściem do kościoła - fotografia ślubna. Państwo Młodzi przed wejściem do kościoła – fotografia ślubna.

Zanim wszyscy goście usiądą na swoich miejscach oraz zacznie grać muzyka na wejście Pary Młodej przed ołtarz w kościele fotograf ma czas na zrobienie wspólnego zdjęcia pary młodej ze świadkami. Jest to jeden z dwóch momentów, kiedy fotograf ma możliwość stać bezpośrednio przed Parą Młodą w kościele. Warto wykorzystać ten czas i wykonać kilka dobrych zdjęć.

Wejście Pary Młodej przed ołtarz

Państwo Młodzi przed ślubnym kobiercem - zdjęcia z ceremonii zaślubin. Państwo Młodzi przed ślubnym kobiercem – zdjęcia z ceremonii zaślubin.

W trakcie gry Marszu Mendelsona czyli muzyki, która gra na wejście (i wyjście) Pary Młodej przed ołtarz fotograf musi uwiecznić cały korowód małżeński. Zazwyczaj Parę Młodą prowadzi ksiądz, a za Parą idą świadkowie.

Para Młoda ze świadkami w kościele

Para Młoda z parą świadków na ceremonii - Grupa 5D, Bydgoszcz. Para Młoda z parą świadków na ceremonii – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Po odegraniu marsza weselnego Para Młoda siada na swoich miejscach. W tym miejscu należy wykonać wspólne zdjęcie ze świadkami, jak siedzą i słuchają księdza prowadzącego mszę.

Rodzice Panny Młodej

W trakcie mszy należy wykonać zdjęcie rodziców Panny Młodej. W zależności od sytuacji, rodzice Pannu Młodej mogą siedzieć po drugiej stronie niż rodzice Pana Młodego. Jest to bardzo ważne, aby uwiecznić rodziców w trakcie ceremonii.

Rodzice Pana Młodego

Podobnie jak w poprzednim paragrafie, jeżeli rodzice nie siedzą razem, należy przejść na drugą stronę kościoła i odpowiednią sfotografować rodziców Pana Młodego.

Świadkowie

W kościele, jeżeli jest możliwość warto uwiecznić świadków indywidualnie. Para Młoda powinna mieć pamiątkę świadków swojej przysięgi niezależnie od innych zdjęć.

Ksiądz

Fotografia księdza udzielającego sakramentu małżeństwa Justynie i Markowi - Bydgoszcz. Fotografia księdza udzielającego sakramentu małżeństwa Justynie i Markowi – Bydgoszcz.

Zdarza się, że ksiądz prowadzący mszę jest w jakiś sposób zaprzyjaźniony z Parą Młodą. Nierzadko jest to rodzina. Warto sfotografować księdza w trakcie mszy.

Para Młoda z gośćmi w kościele

Justyna i Marek na zdjęciu ze ze swoimi gośćmi w tle. Justyna i Marek na zdjęciu ze ze swoimi gośćmi w tle.

Para młoda siedząc z przodu kościoła nie widzi co się dzieje w tle. Zdjęcie ogólne, które pokaże Parę Młodą ze wszystkimi goścmi, którzy siedzą w tle.

Detale z kościoła

Podpisywanie dokumentów po zakończeniu ceremonii w kościele - Bydgoszcz. Podpisywanie dokumentów po zakończeniu ceremonii w kościele – Bydgoszcz.

Kiedy Para Młoda inwestuje w dodatkowy wystrój kościoła, to obowiązkowo musi się on pojawić na zdjęciach i filmie ślubnym. Zdjęcia detali kwiatów oraz alejek w kościele śa bardzo istotne. Bardzo często para młoda, w całym natłoku emocji, które są w kościele, nie widzi wszystkich ozdób. Dopiero na zdjęciach mogą na spokojnie zobaczyć jak kościół został udekorowany.

Przysięga małżeńska

Składanie przysięgi małżeńskiej przez Justynę Markowi - Bydgoszcz. Składanie przysięgi małżeńskiej przez Justynę Markowi – Bydgoszcz.

Kulminacyjny moment ceremonii zaślubin to przysięga małżeńska. Składają ją sobie obaj małżonkowie, więc w tej sytuacji muszą pojawić się dwa zdjęcia Pana Młodego i Pani Młodej. Dodatkowo warto uchwycić detal rąk przewiązanych przez Księdza.

Nałożenie obrączek

Marek nakładający obrączkę Justynie w trakcie ceremonii - fotografia ślubne Grupa 5D. Marek nakładający obrączkę Justynie w trakcie ceremonii – fotografia ślubne Grupa 5D.

Element finałowy przysięgi, ale mimo wszystko warto wspomnieć o nim niezależnie. Pomimo, że hierarchi kościoła nałożenie obrączek ma charakter symboliczny i przysięga małżeńska jest ważniejsa pod względem rangi, to wizualnie nakładanie obrączek ma ważniejszy wymiar dla samej Pary Młodej.

Z tego powodu bardzo ważne jest przygotowanie fotografa do wykonania tych zdjęć. Pierwszy zakłada obrączkę Pan Młody, Pani Młodej. Scena jest o tyle trudna, że w momencie, kiedy fotograf stoi przed Parą Młodą, to istnieje ryzyko, że obrączka zostanie zasłonięta. W tym momencie warto, aby fotograf przeszedł za Panią Młodą (o ile jest taka możliwość i asystent księdza nie toruje drogi). Dzięki czemu ma bardzo czystą pozycję do wykonania dobrego zdjęcia zza pleców Pani Młodej (przypominam obrączka zakładana jest na prawą rękę).

Dużo prostsza jest sytuacja z Panem Młodym, gdyż jego ręka jest widoczna bez problemu, kiedy fotograf i kamerzysta ślubny stoją przed parą młodą.

Zbliżenie na parę po nałożeniu obrączek

Para Młoda po nałożeniu obrączek - Grupa 5D. Para Młoda po nałożeniu obrączek – Grupa 5D.

Po założeniu obrączek, kiedy para wraca na swoje miejsca fotograf i kamerzysta ślubny mają czas, na wykonanie zbliżeń Pary Młodej. Jest to czas, kiedy Nowożeńcy zerkają na siebie, przyzwyczajają się do nowej roli, poprawiają obrączki. Bardzo często pojawiają się emocje, uśmiechy. Jest to bardzo ważny czas, który fotograf powinien wykorzystać na wyłapanie jak najwięcej ciekawych zdjęć ślubnych.

Przyjęcie eucharystii przez Parę Młodą

Państwo Młodzi podczas przyjmowania komunii świętej na fotografii z ceremonii zaślubin. Państwo Młodzi podczas przyjmowania komunii świętej na fotografii z ceremonii zaślubin.

W tym momencie Para Młoda klęczy i otrzymuje eucharystię z rąk księdza prowadzącego. Z ważnych uwag, warto aby fotograf zrobił zdjęcie tuż przed otwarciem ust Młodej Pary (w kulminacyjnym punkcie podniesienia eucharystii przed danym nowożeńcem). Niestety, nie wygląda to zbyt estetycznie, kiedy jeden z nowożeńców ma otwarte usta na zdjęciu.

Zdjęcie Pary Młodej z przodu

Fotografia Pary Młodej z przodu - Grupa 5D, Bydgoszcz. Fotografia Pary Młodej z przodu – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Po przyjęciu eucharystii przez Parę Młodą, ksiądz prowadzący idzie do pozostałych wiernych. Jest to moment, w którym ksiądz prowadzący na chwilę opuszcza ołtarz. Jest to także czas dla fotografa i kamerzysty ślubnego, aby dostać się bezpośrednio przed parę młodą. Wtedy może powstać kilka pozowanych zdjęć, gdzie Młodzi trzymają się za ręce, prezentują obrączki i uśmiechają się do aparatu lub kamery.

Wyjście Pary Młodej z kościoła

Para Młoda wychodząca z Kościoła - po ceremonii ślubnej - fotografia ślubna, Bydgoszcz. Para Młoda wychodząca z Kościoła – po ceremonii ślubnej – fotografia ślubna, Bydgoszcz.

Ostatnim ważnym punktem programu zdjęć i filmu ślubnego w kościele jest wyjście. Para Młoda spokojnie wychodzi ku drzwiom kościoła. Fotograf i kamerzysta powinni być ustawieni na tle drzwi, aby wyłapać Parę Młodą i gratulujących gości wychylających się z ławek kościelnych.

Para Młoda na zewnątrz kościoła

Para Młoda na fotografii przed Kościołem - Bydgoszcz, Grupa 5D. Para Młoda na fotografii przed Kościołem – Bydgoszcz, Grupa 5D.

Tuż przez wychodzeniem pary z kościoła bardzo często część gości pojawia się na zewnątrz, aby być gotowym do rzucenia ryżu i grosików na szczęście. Kiedy Para Młoda wyjdzie z kościoła, dobrze jest uwiecznić spadający ryż czy wyrzucane płatki kwiatów, które spadają na Parę Młodą. Jest to bardzo spektakularny widok, który bardzo ładnie wygląda na filmie ślubnym.

Zbieranie grosików przez Parę Młodą

Państwo Młodzi zbierający pieniądze przed Kościołem - Bydgoszcz, fotografia Grupy 5D. Państwo Młodzi zbierający pieniądze przed Kościołem – Bydgoszcz, fotografia Grupy 5D.

W tym wypadku zdjęcia mają charakter symboliczny i można skupić się bardziej na dłoniach nowożeńców, ktorzy zbierają pieniądze rzucone na szczęście. W takich przypadkach pojawia się bardzo dużo dzieci, które także warto uwiecznić w towarzystwie Pary Młodej.

Życzenia rodziców dla Pary Młodej

Fotografia przed Kościołem - Grupa 5D, Bydgoszcz. Fotografia przed Kościołem – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Tutaj ważna jest szybkość i spostrzegawczość fotografa. Bardzo często rodzice czy najbliższa rodzina jest na początku osób składających życzenia i bardzo istotne jest, żeby fotograf ujął jak rodzice Państwo młodych składają życzenia.

Życzenia składane przez gości

Goście składający życzenia Parze Młodej po ceremonii Zaślubin - fotografia Grupy 5D, Bydgoszcz. Goście składający życzenia Parze Młodej po ceremonii Zaślubin – fotografia Grupy 5D, Bydgoszcz.

Kiedy mamy uwiecznionych rodziców i najbliższą rodzinę warto wykonać kilka zdjęć gościom. Oczywiście w zależności od Pary Młodej istnieje możliwość, że Nowożeńcy zażyczą sobie posiadanie wszystkich osób składających życzenia – na zdjęciach. Warto to skonsultować wcześniej, aby nie było nieporozumień.

Wsiadanie Panny Młodej do samochodu ślubnego

Panna Młoda wsiadająca do samochodu ślubnego, Bydgoszcz, Grupa 5D. Panna Młoda wsiadająca do samochodu ślubnego, Bydgoszcz, Grupa 5D.

Po złożeniu życzeń przez gości, Para Młoda wsiada do samochodu ślubnego. To także jest dobry moment na uwiecznienie Panny Młodej, kiedy Pan Młody pomaga przy wsiadaniu. Na sam koniec można uwiecznić Panne Młodą zza szyby samochodu. Jest to także bardzo efektowne zdjęcie tuż przed odjazdem.

Odjazd samochodu ślubnego spod kościoła

Państwo Młodzi dojeżdżający samochodem ślubnym z pod kościoła, Grupa 5D, Bydgoszcz. Państwo Młodzi dojeżdżający samochodem ślubnym z pod kościoła, Grupa 5D, Bydgoszcz.

Przed odjazdem samochodu ślubnego, warto uwiecznić pojazd na tle kościoła, albo sfotografować go, kiedy goście weselni stawiają “bramę”. Jest to dodatkowa pamiątka, która będzie efektownie wyglądać.

Przyjazd Pary Młodej na wesele

Justyna i Marek wchodzący do domu weselnego na własne przyjęcie - Grupa 5D, Bydgoszcz. Justyna i Marek wchodzący do domu weselnego na własne przyjęcie – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Para Młoda zazwyczaj zamyka korowód samochodów, wjeżdżając jako ostatnia na miejsce wesela. Warto uwiecznić wyjście Panny Młodej z samochodu ślubnego, wspieranej przez Pana Młodego. Dookoła jest zazwyczaj sporo gości weselnych, którzy otaczają samochód.

Poczęstunek chlebem i solą

Justyna i Marek witani chlebem i solą przed przyjęciem weselnym - fotografia ślubna Bydgoszcz. Justyna i Marek witani chlebem i solą przed przyjęciem weselnym – fotografia ślubna Bydgoszcz.

Tradycji musi stać się zadość i zazwyczaj obsługa hotelu wita Nowożeńców przed wejściem chlebem i solą. Jest to przystanek, gdzie fotograf wykonuje jedno z pierwszych zdjęć Parze Młodej tuż przed weselem.

Wniesienie Panny Młodej przez próg

Pan Młody przenoszący Pannę Młodą przez próg na zdjęciu z wesela - Grupa 5D. Pan Młody przenoszący Pannę Młodą przez próg na zdjęciu z wesela – Grupa 5D.

Jedno z pierwszych zdjęć Pary Młodej na weselu. Wyjątkowo efektowne ze względu na dynamikę zdjęcia i pierwszą radość Nowożeńców, którzy wkraczają na salę weselną. Fotograf ślubny musi wykazać się sporym refleksem, aby w porę uwiecznić właściwe zdjęcie z wesela.

Pierwszy taniec

Fotografia w zbliżeniu na pierwszy taniec Państwa Młodych - Grupa 5D, Bydgoszcz. Fotografia w zbliżeniu na pierwszy taniec Państwa Młodych – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Jeden z najważniejszych filarów zdjęciowych w trakcie wesela – pierwszy taniec Pary Młodej. Bardzo często tańce mają charakter indywidualnej choreografii. Warto ustalić z fotografem i kamerzystą ślubnym czy podczas pierwszego tańca ślubnego będą występować dodatkowe atrakcje jak na przykład wyrzut confetti czy spadające balony z sufitu. Kombinacja tych elementów stworzy idealny klimat na zdjęciach i filmie ślubnym.

Pierwszy pocałunek

Pierwszy pocałunek Państwa Młodych na weselu - Grupa 5D, Bydgoszcz. Pierwszy pocałunek Państwa Młodych na weselu – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Po odśpiewaniu sto lat dla Pary Młodej, Nowożeńcy będą całować się po raz pierwszy. Zazwyczaj DJ lub wodzirej imprezy ogłasza to w specjalny sposób, dzięki czemu zarówno fotograf jak i kamerzysta ślubny mają czas na przygotowania się.

Goście weselni przy stolikach

Goście weselny przy stole podczas przyjęcia weselnego - fotografia z wesela, Grupa 5D, Bydgoszcz. Goście weselny przy stole podczas przyjęcia weselnego – fotografia z wesela, Grupa 5D, Bydgoszcz.

Zaraz przed podaniem dania głównego jest spory czas dla fotografa i kamerzysty na weselu, aby wykonać zdjęcia i film z udziałem gości weselych. Jest to o tyle dobry czas, gdyż goście weselni nie mają jeszcze przed sobą jedzenia i ani fotograf, ani kamerzysta nie muszą później głowić się jak złapać gości “pałaszujących” jedzenie na weselu. Czas przed podaniem dania głównego jest odpowiedni czas, kiedy goście weselni ze sobą rozmawiają, a jeszcze nie zaczynają konsumować intensywnie napojów wyskokowych.

Sala weselna

Sala weselna przygotowana na przyjęcie weselne Gosi i Karola - fotografia ślubna z Bydgoszcz. Sala weselna przygotowana na przyjęcie weselne Gosi i Karola – fotografia ślubna z Bydgoszcz.

Fotograf i kamerzysta ślubny powinni uwiecznić widok ogólny sali weselnej. Tutaj sytuacja powtarza się jak w kościele. Być może na sali znajduje się robiony na zamówienie wystrój sali. Wszystkie Panny Młode docenią ogólny widok sali weselnej oraz gości weselnych znajdujących się przy stolikach.

Scena weselna

Fotografia zespołu na przyjęciu weselnym Justyny i Marka - Bydgoszcz. Fotografia zespołu na przyjęciu weselnym Justyny i Marka – Bydgoszcz.

Scena weselna przeznaczona jest dla zespołu ślubnego lub DJ’a grającego na weselu. Bardzo często zespoły przebierają się w trakcie imprezy weselnej w różnokolorowe stroje. Kadry roześmianego zespołu na pewno pozytywnie wpłyną na całość reportażu ślubnego zarówno na zdjęciach jak i filmie.

Upominki dla gości

Upominek dla Gości weselnych od Pary Młodej. Upominek dla Gości weselnych od Pary Młodej.

Upominki dla gości stanowią jeden z elementów bardzo nieuchwytnych detali na weselu. Niepozorne, bardzo często skromne, a jednak chciałoby się zachować pamięć o takim prezencie na dłużej.

Tort weselny

Państwo Młodzi podczas krojenia tortu weselnego - fotografia Grupy 5D, Bydgoszcz. Państwo Młodzi podczas krojenia tortu weselnego – fotografia Grupy 5D, Bydgoszcz.

Czy wjeżdża o północy czy o godznie 23, jest to jeden z podstawowych – kulminacyjnych punktów programu weselnego. Trzeba pamiętać, aby oprócz samego tortu uwiecznić Parę Młodą na tle tortu – najlepiej oświetlonych tylko i wyłącznie racami z tortu.

Dzieci na ślubie

Mała dziewczynka w trakcie zabawy na przyjęciu weselnym - fotografia Grupy 5D, Bydgoszcz. Mała dziewczynka w trakcie zabawy na przyjęciu weselnym – fotografia Grupy 5D, Bydgoszcz.

Bardzo wdzięczny temat na ślubie. Zawsze wesołe, pogodne i rozbiegane. Jedyny problem – że dzieci na weselu potrafią być szybsze od aparatu. A tak poza tym – to same zalety. Dzieci dodają dużo radości i świeżości do każdego reportażu ślubnego.

Podziękowania dla rodziców

Podziękowania Pana Młodego dla ojca - wzruszające chwile uwiecznione przez Grupę 5D. Podziękowania Pana Młodego dla ojca – wzruszające chwile uwiecznione przez Grupę 5D.

Jest to punkt programu weselnego występujący zazwyczaj przed oczepinami. Nowożeńcy w uroczysty sposób chcą wyróżnić rodziców i podziękować im przed wszystkimi goścmi weselnymi wręczając kwiaty i prezenty. Jest to moment, w którym występuje bardzo dużo emocji i fotograf musi mieć bardzo wprawne oko i szybki spust migawki, aby je wszystkie uwiecznić na zdjęciach ślubnych.

Taniec gości na weselu

Goście weselny w trakcie zabawy tanecznej na przyjęciu Justyny i Marka - fotografia Grupy 5D, Bydgoszcz. Goście weselny w trakcie zabawy tanecznej na przyjęciu Justyny i Marka – fotografia Grupy 5D, Bydgoszcz.

Para młoda na weselu jest zajęta mnóstwem rzeczy. Rozmową z goścmi, organizacją wesela, organizacją atrakcji na weselu. Ogólnie rzecz biorąc wiele rzeczy zaprząta im głowę. Rolą fotografa i kamerzysty ślubnego jest uwiecznienie bawiących się gości weselnych, aby Para Młoda, mogła na spokojnie obejrzeć sobie biesiadujących gości.

Oczepiny

Panna Młoda rzucająca welon podczas zabawy weselnej na oczepinach - fotografia ślubna z wesela Gosi i Karola. Panna Młoda rzucająca welon podczas zabawy weselnej na oczepinach – fotografia ślubna z wesela Gosi i Karola.

W zależności od Par Młodych oraz od wodzirejów na weselu oczepiny przybierają różny charakter. Mogą trwać kilka minut, a mogą przedłużyć się do dwóch godzin. Standardowo na oczepinach wybierana jest nowa para młoda. Pani Młoda rzuca welon, Pan Młody swój krawatnik lub muchę. Fotograf musi wykazać się odpowiednim wyczuciem czasu, żeby uchwycić welon lecący w powietrzu oraz krawatnik rzucany przez Pana Młodego.

Zdjęcie grupowe z gośćmi weselnymi

W trakcie wesela warto porozmawiać z Parą Młodą w sprawie zrobienia zdjęcia grupowego ze wszsytkimi goścmi weselnymi. Jest kilka momentów, które się do tego nadają. Przed podaniem pierwszego dania, wodzirej, DJ albo ktoś z orkiestry może zaprosić wszystkich gości przed salę weselną celem zrobienia zdjęcia grupowego. Następnym dobrym momentem jest jedna z przerw po pierwszym tańcu i pierwszym bloku tanecznym. Goście nie są jeszcze upojeni alkoholem i wglądają reprezentatywnie. Ostatnim momentem jest zrobienie zdjęcia przed zachodem słońca, w trakcie imprezy weselnej, tak aby fotograf miał odpowiednie światło do wykonania zdjęcia.

Zdjęcie Pary Młodej z rodzicami

Podziękowania dla rodziców na zdjęciach z wesela - Bydgoszcz, Grupa 5D. Podziękowania dla rodziców na zdjęciach z wesela – Bydgoszcz, Grupa 5D.

W trakcie imprezy weselnej na przykład po oczepinach warto poprosić Parę Młodą i rodziców Pary Młodej o odejście na bok. Jest to bardzo dobry czas na wykonanie wspólnych zdjęć na weselu. Będą to świetne zdjęcia, które trafią do ramki na półkę.

Zdjęcie Pary Młodej z gośćmi weselnymi

Para Młoda z Goścmi weselnymi - Grupa 5D, Bydgoszcz. Para Młoda z Goścmi weselnymi – Grupa 5D, Bydgoszcz.

Po oczepianch, kiedy goście weselni chcieliby ochłonąć po atrakcjach oczepinowych dobrze jest zapytać parę ślubną czy nie zrobiliby sobie zdjęcia z każdą parą. Jest to świetna pamiątka zarówno dla Pary Młodej jak i zaproszonych osób.

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up