Fajne kadry kluczem do fantastycznej pamiątki w postaci fotografii i wideofilmowania ślubnego. - Grupa 5D – Bydgoszcz

Fajne kadry kluczem do fantastycznej pamiątki w postaci fotografii i wideofilmowania ślubnego.

Fajne kadry kluczem do fantastycznej pamiątki w postaci fotografii i wideofilmowania ślubnego.

Często zastanawiacie się i pytacie nas, w czym tkwi sekret udanego zdjęcia ślubnego. Dziś postaramy się odpowiedzieć na te oraz inne pytania, po to aby zbliżyć Was do tematyki naszej pracy.

Przede wszystkim ujęcie, czyli kadr w fotografii ślubnej to podstawa!

Fotografia ślubna po ceremonii w kościele - życzenia od najbliższych. Fotografia ślubna po ceremonii w kościele – życzenia od najbliższych.

Unikalne, ciekawe i niepowtarzalne ujęcie sprawi, że bez większej obróbki graficznej mamy zdjęcie ślubne o którym ciężko zapomnieć. Oglądamy je po kilkanaście razy dziennie podchodząc do pułki z albumem, otwierając go po raz setny. W końcu dochodzimy do wniosku, że fotografia jest tak fantastyczna, że przy najbliższej okazji kupujemy ramkę i stawiamy ją głównie dlatego, aby móc spoglądać na  właśnie to zdjęcie jak najczęściej. Takie właśnie ujęcia otrzymamy korzystając z usług profesjonalisty, czyli kamerzysty lub fotografa ślubnego. Doświadczenie w branży fotografowania oraz wideofilmowania ślubów, przyjęć weselnych, poprawin czy plenerów wsparte niezbędnymi umiejętnościami obsługi aparatów fotograficznych lub kamer, to podstawa gwarantująca zdobycie niezapomnianych ujęć. Pozostaną one wśród rodziny i bliskich nam osób na całe lata, dlatego warto zadbać o to, aby te tak ulotne i niezapomniane chwile zostały uwiecznione w sposób wyjątkowy.

Fotografia ślubna z pleneru na Bydgoskiej Starówce - Grupa 5D. Fotografia ślubna z pleneru na Bydgoskiej Starówce – Grupa 5D.

 

Często zdarza nam się słyszeć od potencjalnych Klientów gotowych na współpracę, że zastanawiają się nad tym, czy nie skorzystać z uprzejmości wujka lub przyjaciela, który wykona dla nich zdjęcia ze ślubu i wesela. Oczywiście, to wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań oraz wymagań jakie ma sama Para Młoda. W ów czas proponujemy, aby przynieśli do nas kilka najlepszych zdjęć wykonanych przez zaprzyjaźnionego amatora fotografii (w tym również ślubnej) i porównany je wspólnie w naszym studio. Nie każdy musi znać się na fotografowaniu, od tego są zawodowcy tacy jak my, a na takim spotkaniu „porównawczym”, pokazujemy przyszłym Nowożeńcom na co zwrócić uwagę i dlaczego powinni zaufać właśnie osobom kompetentnym, znającym od podszewki pracę nad fotografią ślubną. Przypominamy, że zarówno przysięga składana w kościele, weselna zabawa w gronie najbliższych, ani żaden inny moment już nigdy się nie powtórzy. Decyzję pozostawiamy naszym Klientom. Niech sami zdecydują, czy rzeczywiście chcą tak cenne w życiu doświadczenia uwiecznić pozostawiając je w rękach amatora, rezygnując z profesjonalnych usług fotografii i wideofilmowania.

Fotograf ślubny tylko na ślubie i w plenerze? Czy warto rezygnować z kompleksowej usługi?

Fotografia ślubna z wesela - krojenie tortu przez Parę Młodą na weselu w Bydgoszcz. Fotografia ślubna z wesela – krojenie tortu przez Parę Młodą na weselu w Bydgoszcz.

 

Zaczniemy podobnie jak wyżej. Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujemy. Jeżeli Para Młoda największy nacisk stawia wyłącznie na ceremonię w koście i to jest jedyną i wyłączną chwilą jaką według nich należy sfotografować profesjonalnie, a zdjęcia plenerowe mają stanowić jedynie dodatek zastępujący fotografię ślubną reportażową z wesela, to rozwiązanie będzie dla nich dobre. Warto jednak zastanowić się, czy jednak dokładając odrobinę więcej pieniędzy i kupując kompleksową usługę fotograficzną lub wideofilmowania w pakiecie, nie sprawią, że zyskają więcej. Koszty w porównaniu z innymi wydatkami związanymi z weselem będą niewiele wyższe, natomiast pamiątka pozostawia na zawsze.

Przyjaciele Pary Młodej wznoszący toast za zdrowie Nowożeńców - Grupa 5D, Bydgoscz. Przyjaciele Pary Młodej wznoszący toast za zdrowie Nowożeńców – Grupa 5D, Bydgoscz.

 

Innym rozwiązaniem dla tych z Was, którzy nie dysponują zbyt wielkim budżetem jest zasugerowanie Gościom, aby sfinansowali w ramach prezentu ślubnego obsługę profesjonalnego fotografa ślubnego czy kamerzysty na wesele. Dziś jasne określenie oczekiwań odnośnie prezentów nie jest niczym wstydliwym, a zyskacie gwarancję otrzymania „pewnej niespodzianki”, która Was usatysfakcjonuje.  Jeśli koszty pakietu fotografii lub wideofilmowania ślubnego jest dla rodziny lub najbliższych Wam Gości zbyt wysoki. Zaproponujcie im, aby pokryli chociaż część ich kosztów, a resztą zajmiecie się sami. Odciążenie finansowe przyda się każdej Parze Młodej, a Goście nie będą musieli zachodzić w głowę, co i jak najlepiej podarować Nowożeńcom w dniu ślubu.

Fotografia ślubna z ceremonii w plenerze - Grupa 5D, Bydgoszcz. Fotografia ślubna z ceremonii w plenerze – Grupa 5D, Bydgoszcz.

 

Tak, to wszystko na dziś. Już niedługo pojawią się na naszym blogu nowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez Pary Młode, które zastanawiają się z jakich usług profesjonalnych fotografów i wideofilmowców ślubnych skorzystać. Naszym zadaniem jest pomóc Wam dokonać najlepszej decyzji, odpowiedniej dla każdych Klientów indywidualnie. Pracując w Grupie 5D w zawodzie fotografa ślubnego i kamerzysty w Bydgoszczy oraz okolicach, zdobyliśmy ogrom doświadczenia, które chętnie wykorzystamy fotografując lub filmując Wasze ceremonie zaślubin. Pamiętajcie również o tym, że nikt po dwóch latach nie będzie pamiętał ile dań zjadł na Waszym weselu, a na podarowaną fotografie spojrzy za każdym razem sięgając do albumu.

 

 

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up