Makijaż ślubny do fotografii

Makijaż ślubny pod fotografię

Makijaż ślubny pod fotografię

Jak powinien wyglądać dobry, profesjonalny makijaż ślubny do sesji fotograficznej?

Makijaż ślubny, który będzie uwieczniony na fotografii kieruje się innymi zasadami niż klasyczny makijaż fotograficzny zarówno dzienny jak i wieczorowy. Bardzo często make up, wykonany na życzenie Panny Młodej przez wizażystkę wspaniale wygląda w świetle dziennym, jednak na zdjęciach widzimy, że twarz prezentuje się zupełnie inaczej niż sobie tego życzyłyśmy. Dlaczego?

Zacznijmy od tego, że profesjonalny makijaż ślubny powinien wyglądać doskonale zarówno w świetle dziennym, sztucznym, a także na fotografiach wykonywanych w różnych warunkach oświetleniowych. Należy również liczyć się z tym, że pod pojęciem „doskonałego wyglądu makijażu” kryją się aż trzy jego prezentacje. Inaczej będzie on wyglądał podczas ceremonii w kościele, inaczej w sztucznym świetle na sali weselnej oraz inaczej na zdjęciach, które przyniesie nam fotograf, ale jednocześnie we wszystkich tych trzech etapach powinien prezentować się atrakcyjnie i podkreślać atuty urody Panny Młodej.

Profesjonalny makijaż ślubny Profesjonalny makijaż ślubny pod fotografię

Czego powinnyśmy się spodziewać w makijażu ślubnym, który jednocześnie jest idealny dla fotografowania nas w tym ważnym dniu?

Musimy być przygotowane na intensywniejszy i bardziej wyrazisty make up, niż ten wykonywany przez nas na co dzień. Delikatnie odcienie pasteli, cieliste beże i brązy oraz pudrowe barwy dosłownie znikają w intensywnym świetle lamp fotograficznych. Wydawać by się mogło, że w ów czas nasza twarz z ukrytymi niedoskonałościami prezentować się będzie nieskazitelnie i bardzo naturalnie. Nic bardziej mylnego! Pamiętajmy, że makijaż ma skupiać uwagę innych na tym, co w nas najpiękniejsze, czyli na atutach urody w tym przypadku Panny Młodej.

Żeby tak się stało, to oprócz zakrywania krostek i precyzyjnym wyrównywaniu kolorytu cery, musimy dość wyraźnie zaznaczyć nasze indywidualne doskonałości. Dlatego istotne jest, aby wizażystka w makijażu oka: podkreśliła ciemnym kolorem linię rzęs, mocniej wycieniowała powiekę uwzględniając przy tym budowę oka Panny Młodej oraz (jeśli to możliwe) dokleiła kępki lub pełen pasek sztucznych rzęs. Ładnie zaznaczone oczy, które są zwierciadłem duszy, dopełnione profesjonalną korektą twarzy, konturowaniem i subtelnym zaznaczeniem brwi, kości policzkowych oraz ust sprawią, że Panna Młoda będzie wyglądała zjawiskowo nie tylko na żywo, ale również na zdjęciach ślubnych.

Makijaż ślubny powinien być wykonany przez profesjonalistkę Makijaż ślubny powinien być wykonany przez profesjonalistkę

Zdjęcia ślubne to nie tylko portrety

Fotografie ślubne nie ograniczają się wyłącznie do granic portretów. Profesjonalny fotograf ślubny prezentuje na zdjęciach również całe sylwetki Pary Młodej oraz zbliżenia na piękne, urzekające detale. Zbyt delikatny makijaż ślubny Panny Młodej sprawi, że twarz będzie wydawała się płaska i bez wyrazu. Przyczyną takiego efektu jest konieczność stosowania ostrego światła i ujęcia w szerokim kadrze. Ponadto fotografie poddawane są dodatkowej obróbce zdjęciowej, gdzie korygowane są: kontrast, jaskrawość i nasycenie barw, itp. Te zmiany również mogą wpłynąć na rozbielenie twarzy.

Podsumowując, elementów wpływających na nasz wygląd w dniu ślubu jest mnóstwo, dlatego najlepiej oddać się w ręce ludzi, którzy dobrze się znają na swojej pracy i do których mamy zaufanie. Makijaż wykonany własnoręcznie przez Pannę Młodą trzęsącą się ze stresu dłonią, może wyglądać źle a zdjęcia wykonane przez wujka  będą nieostre i brzydkie. Czy taką chcecie mieć pamiątkę z dnia ślubu na całe życie? Raczej nie.

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up