Zdjęcia ślubne z przygotowań w reportażu ślubnym

Zdjęcia z przygotowań jako dopełnienie reportażu ślubnego

Zdjęcia z przygotowań jako dopełnienie reportażu ślubnego

Warto w swoim pakiecie zdjęć ślubnych zamówić również obsługę fotografa na czas przygotowań i błogosławieństwa, głównie przez wzgląd na to, że w trakcie ich trwania uwalnia się mnóstwo emocji towarzyszących samej Parze Młodej oraz najbliższej rodzinie. Fotografie te są dopełnieniem fotoreportażu z ceremonii, wesela oraz pleneru ślubnego. To od Was zależy, czy chcecie mieć pamiątkę na całe życie również z tych chwil, w których witacie się nawzajem po raz pierwszy w dzień ślubu, rodzice i chrzestni błogosławią Was, a następnie jedziecie wspólnie do kościoła.

Artykuł z pozoru wydaje się być skierowany głównie do kobiet chcących wyjść za mąż, jednak dziś fotografii z przygotowań oczekuje się również od Panów Młodych. Dziś postaram się dać Wam kilka wskazówek na temat tego, co możecie sami zrobić aby Wasze zdjęcia z przygotowań były naprawdę piękne.

Jak się przygotować na zdjęcia z przygotowań do ceremonii i błogosławieństwa rodziców?

Potrzebne będzie neutralne tło. Zadbajcie o ład i porządek w mieszkaniu lub domu, tak aby nic więcej oprócz Was samych oraz akcesoriów ślubnych nie przekłuwało uwagi. Pochowajcie lub wynieście tego dnia przedmioty niepotrzebne dla oczyszczenia przestrzeni. Dodatkowe kartony, ubrania, zabawki dziecka czy kwiaty powinny zniknąć z najbliższego otoczenia. Fotograf nie zawsze będzie mógł się ograniczać i kadrować zdjęcia tak, aby uniknąć „mistrzów drugiego planu”. Ułatwicie mu tym mocno pracę.

Postarajcie się również uprzedzić rodzinę i znajomych o potrzebnej przestrzeni. Niech w domu, a tym bardziej niewielkim mieszkaniu znajdą się wyłącznie osoby, które są naprawę potrzebne. Każdy kawałek miejsca będzie na wagę złota, zarówno dla Was samych jak i fotografa, wizażystki czy fryzjerki. Każdej z tych osób będzie pracowało się o wiele trudniej w momentach gdy niemała grupa osób patrzy im na ręce oraz podpowiada, co i jak mają robić. Wybierając profesjonalistów powinniście mieć pewność, że swoje usługi świadczą na najwyższym poziomie.

Najlepiej na stole, komodzie lub eleganckiej, zadbanej ławie ułóżcie: obrączki, butonierki, spinki, biżuterię oraz welon. Przygotujcie też piękny wazon na wiązankę ślubną, wszystkie te akcesoria będzie chciał zobaczyć fotograf po to, aby zrobić fotografię w trybie makro dla charakterystycznych detali.

Grupa 5D zdjęcia ślubne przygotowania Grupa 5D zdjęcia ślubne przygotowania

Pośpiech jest w dniu śluby największym wrogiem zarówno Panny Młodej, jak i Pana Młodego. Spróbujcie wspólnie zaplanować wszystkie czynności, które musicie wykonać w tego poranka zostawiając każdej z nich 10 – 20 minut „zapasowego czasu”. Będziecie mieli w ów czas gwarancję, że fotograf zdąży uwiecznić wszystkie ważne chwile.

Wstyd i skrępowanie opuście ma wieczorze panieńskim lub kawalerskim. W dzień Waszego ślubu będziecie najważniejszymi osobami. Ubieranie sukni ślubnej lub garnituru w towarzystwie fotografa, to gwarancja cudownej pamiątki z przygotowań. Profesjonalista zrobi je w taki sposób, aby wyglądały one subtelnie, bez podtekstów. A przecież nikt Was nie zmusza do pokazywania ich babci lub wszystkim gościom.

Grupa 5D zdjęcia ślubne przygotowania Grupa 5D zdjęcia ślubne przygotowania

Stosując powyższe wskazówki dotyczące współpracy z fotografem będziecie mieli pewność, że uczyniliście wszystko co możecie, aby otrzymać fotografie ślubne zgodne z Waszymi oczekiwaniami.

 

Fotografia ślubna i filmowanie ślubów - Bydgoszcz - Grupa 5D, tel. 507 392 548, [email protected]. © 2014-2023 - Grupa 5D | Projektowanie stron WWW / pozycjonowanie stron WWW w Bydgoszczy - Studio A7 Up